Dawid Pyszniak

CEO Compass&Partners

Założyciel Compass&Partners, dla którego celem nadrzędnym jest dostarczanie wartości, która czyni lepszym biznes ważny i bliski naszemu Klientowi, a nie po prostu stworzenie firmy świadczącej usługi consultingowe.

Jak mówił Sam Walton (twórca Wal-Mart) „Wielkie oczekiwania są kluczem do wszystkiego.” Jest to dewiza bliska Dawidowi, który wymaga od siebie, swojego zespołu i ludzi z którymi pracuje 100% zaangażowania w pracę i efekty jakie zostawiają w firmach dla których pracuje Compass&Partners.

 

Zmiana jest naturalnym środowiskiem Dawida. Uważa, że śmiałość, podważanie stanu obecnego i odwaga by korygować swoje błędy, są czynnikami, które gwarantują rozwój.

Opracował autorskie podejście do pracy ze strategią i procesami – Compass Needle®, jako trialogu pomiędzy zarządzaniem teraźniejszością, kreowaniem przyszłości i pielęgnowaniem tożsamości.

Trener top managementu w zakresie budowy strategii i jej kaskadowania. Uważa, że kulturę organizacyjną budują uporządkowane cele indywidualne, znakomita komunikacja, detektowanie i korygowanie błędów.

Każdy kto zna Dawida, wie, że jest zdeterminowany, zorientowany na wyniki, kreatywny i zawsze w najlepszej formie by inspirować odbiorcę. Te założenia sprawiają, że nigdy nie mówi sobie „dość” i każdego dnia doskonali się we wszystkim, co robi.

Sukcesy

Ludzie

opracowanie dedykowanych modeli komunikacji (10+ tranformacji)

implementacja systemu zarządzania wartościami i zachowaniami (10+ tranformacji)

stworzenie systemu ocen rocznych i zarządzania matrycą kompetencji, systemów premiowych (30+ transformacji)

praca z czołowymi Prezesami polskich organizacji

rozwój 350+ liderów średniego i wyższego szczebla managerskiego w ramach autorskiego Programu Campus PRO

Finanse

wygenerowanie łącznych oszczędności i zysków operacyjnych na poziomie 62,8 milionów PLN

oszczędności potwierdzone przez realizację budżetów u wszystkich klientow C&P (40+ transformacji i projektów operacyjno- szkoleniowych)

kompletna separacja spółki handlowej jednej z czołowych polskich marek z branży FMCG

Procesy

budowa i implementacja procesów zarządzania strategicznego (20+ transformacji)

optymalizacja ponad 150 procesów operacyjnych w zakresie trójkąta biznesowego (skrócenie L/T, poprawa jakości, wzrost efektywności)

wdrożenie KPI (50+ projektów)

budowa autorskich modeli komunikacji procesowej opartej o DBRs & MBRs (Daily & Monthly Business Reviews)

opracowanie i wdrożenie dedykowanych modeli pracy interdyscyplinarnej opartych na modelach gniazdowych (25+ projektów)

Klienci

500+ liderów i managerów przeszkolonych w zakresie leadershipu i praktycznych umiejętności optymalizacji i wizualizacji procesów (lata 2014-2023)

implementacja segmentacji produktowych, klienckich w tym retrukturyzacja portfeli (25+ tranformacji i projektów optymalizacjynych)

wdrożenie wielopłaszczyznowych rozwiązań polegających na wyprzedzaniu potrzeb klientów Compass (20+ transformacji)

W Compass&Partners

Obecnie jako Współwłaściciel i Dyrektor Operacyjny Compass&Partners konsekwentnie doskonali czołowe firmy w Polsce udowadniając, że tylko świadomy lider jest w stanie odpowiednio przeprowadzić zespół przez zmiany, jakie wiążą się z usprawnianiem procesów.

Dzięki swojej aktywizującej i inspirującej postawie, daje się poznać jako motor napędowy wszystkich podjętych inicjatyw w których partycypuje w ramach współpracy z Partnerami Biznesowymi C&P. Naturalna intuicja i wypracowane przez blisko 20 lat doświadczenie, na co dzień wykorzystuje do budowania i utrzymywania założeń kultury organizacyjnej opartej o balans między czynnikiem ludzkim, faktami procesowymi, samodoskonaleniem i innowacją.
Kierując się tą ideą Dawid i reszta zespołu Compass & Partners wdrażali zmiany (operacyjne, strategiczne) w ponad 40 firmach m.in.: Pekao SA, ITCARD, PZU, Polfa Pabianice, Samat, Allianz, DB Schenker, GPW, Walk, FM Logistics, WAM, ZZN, CAT LC, DPD, Sinevia, Liberty Direct, GetIN, mBANK, Raiffeisen Polbank, Paula, Crispy Natural, Adamed, Tabor Dębica, mLeasing, BNP Paribas Faktoring, BNP Paribas obszary operacyjne, mFaktoring, Konsalnet, FIXIT, Holding Agraf, LuxMed, Stores- Discount, Europapier, EurelHermes, UPC Polska, Bombardier (obecnie Alstom), Hendi. Jego najnowsze projekty transformacyjne były i są prowadzone w organizacjach takich jak: ITCARD, Cersanit, Konica Minolta, Synthos, Execon, Lipton (Unilever), BNP Leasing Solutions, Corab, Polfa Tarchomin, BOŚ Bank.

Kontakt

T: +48 601 191 393
Adres: Warszawa
ul. Grochowska 217/15
PON - PT 9:00 - 18:00